nasz zespół.

Psychiatra

CALMA Klinika Terapii Szafarnia

Poradnia Zdrowia Psychicznego – lekarze psychiatrzyul. Szafarnia 5 lok. U980-755 Gdańsk

Specjalista psychiatra

Specjalista psychiatra

Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii

Specjalista psychiatra

Specjalista psychiatra

Specjalista Psychiatra

Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii

Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii

Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii

Specjalista Psychiatra

Neurolog

CALMA Klinika Terapii Szafarnia

Poradnia Neurologicznaul. Szafarnia 5 lok. U980-755 Gdańsk

Specjalista Neurolog

Psycholog | Psychoterapeuta

CALMA Klinika Terapii Oliwa

Poradnia Psychologiczna – psychoterapeuciAl. Grunwaldzka 492/380-309 Gdańsk

Psycholog, Psychoterapeuta

Psycholog, Psychoterapeuta

Psycholog, Psychoterapeuta

Psycholog, Psychoterapeuta

Psycholog, Psychoterapeuta

Psycholog, Psychoterapeuta

Psycholog, Psychoterapeuta, Seksuolog

Psycholog, Psychoterapeuta

Psycholog, Psychoterapeuta

Psycholog, Psychoterapeuta

Psychodietetyk, Psychoterapeuta

Psycholog, Psychoterapeuta

Psycholog, psychoterapeuta

Psychoterapeuta

Rejestracja

Kierownik Rejestracji Medycznej

Rejestratorka Medyczna

Rejestratorka Medyczna

Rejestratorka Medyczna

ZESPÓŁ

Psychiatra

Marta Kreńska - Chmielewska

specjalista psychiatra

Lekarka, specjalistka psychiatrii, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Założycielka CALMY. W swojej pracy kładzie nacisk na pełną empatii, zaufania i profesjonalizmu relację z pacjentem. Zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób i zaburzeń psychicznych u dorosłych, a w kręgu jej szczególnych zainteresowań znajdują się zaburzenia afektywne (depresyjne, choroba afektywna dwubiegunowa), lękowe (napady paniki, zespół lęku uogólnionego, fobie, zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne, zespół stresu pourazowego, hipochondria) oraz zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, zespół napadowego objadania się).

Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w: 
– Klinice Chorób Psychicznych i Zaburzeń Nerwicowych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
– Oddziale Psychiatrycznym 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku
– Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Gdańsku
– Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku

Regularnie podnosi swoje kwalifikacje, uczestniczy w konferencjach naukowych i szkoleniach. Połączenie wiedzy i szerokiego doświadczenia klinicznego z podejściem psychoterapeutycznym pozwala jej kompleksowo spojrzeć na problemy pacjenta i zapewnić profesjonalną pomoc.

Mateusz Bijowski

Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii

Absolwent Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im.prof.T.Bilikiewicza, gdzie odbywa szkolenie specjalizacyjne w zakresie psychiatrii. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób i zaburzeń psychicznych u osób dorosłych. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, mając na uwadze wszystkie czynniki, mogące wpływać na zdrowie psychiczne. Posiada również doświadczenie pracy jako lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje, uczestniczy w konferencjach naukowych i szkoleniach.W CALMIE konsultuje osoby pełnoletnie.

Paweł Nowak

specjalista psychiatra

Lekarz psychiatra z ogromnym doświadczeniem i empatycznym podejściem do pacjenta. Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Tytuł specjalisty w dziedzinie psychiatrii uzyskał w 2015 r., a obecnie jest w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z psychiatrii dzieci i młodzieży. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. Oddziale Psychiatrycznym SPS ZOZ w Lęborku, Klinice Chorób Psychicznych i Zaburzeń Nerwicowych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Oddziale Psychiatrycznym 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku oraz Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku, gdzie obecnie pracuje. 

Ukończył szkolenie z psychotraumatologii organizowane przez Instytut Psychoterapii i Psychotraumatologii w Gdańsku oraz I stopień szkolenia Terapii Opartej na Mentalizowaniu (MBT) organizowanego przez Laboratorium Psychoedukacji.
Jego zainteresowania kliniczne obejmują: zaburzenia osobowości, zaburzenie stresowe pourazowe (PTSD), uzależnienia, zaburzenia nastroju (depresja, choroba afektywna dwubiegunowa), zaburzenia lękowe, zaburzenia snu, zaburzenia jedzenia (anoreksja, bulimia, napadowe objadanie się), psychozy (w tym schizofrenia).
W pracy z pacjentem stara się nie tylko rozpoznać zaburzenie i złagodzić nasilenie objawów, lecz także pomóc pacjentowi w znalezieniu ich przyczyny.

W CALMIE zajmuje się leczeniem zarówno osób dorosłych, jak i młodzieży oraz dzieci.




Natalia Górska

Specjalista psychiatra

Jest lekarzem, absolwentem Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkolenie specjalizacyjne odbywała w Klinice Psychiatrii Dorosłych UCK w Gdańsku. W 2017 r. rozpoczęła studia podyplomowe w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Tytuł specjalisty psychiatry zdobyła w 2023 r. 

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób i zaburzeń psychicznych u osób dorosłych. W kontakcie z pacjentem zawsze uważna i empatyczna. Integracja wiedzy i doświadczenia klinicznego z podejściem psychoterapeutycznym pozwala jej zapewnić pacjentom kompleksową i profesjonalną pomoc.

 

Dorota Teichmann - Oskierko

specjalista psychiatra

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, którego program akademicki częściowo realizowała w Universiteit Antwerpen w Belgii. Tytuł specjalisty psychiatrii zdobyła w 2022 r. Zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób i zaburzeń psychicznych u dorosłych.

Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku, w tym w przyszpitalnej Poradni Zdrowia Psychicznego, Oddziale Leczenia Uzależnienia od Alkoholu oraz Oddziale Dziennym, Poradni Zdrowia Psychicznego NZOZ Medico Gdańsk, Centrum Psychiatrii w Prabutach, Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim oraz prowadząc zajęcia dydaktyczne ze studentami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w języku angielskim.

Regularnie podnosi swoje kwalifikacje, uczestniczy w konferencjach naukowych i szkoleniach.

W swojej pracy kieruje się indywidualnym i holistycznym podejściem do każdego pacjenta, ceni sobie wzajemne zaufanie.

W CALMIE przyjmuje osoby dorosłe, oferuje również konsultacje psychiatryczne w języku angielskim, włoskim oraz hiszpańskim.

Magdalena Gąsior

specjalista psychiatra

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, część studiów zrealizowała za granicą (Instituto de Ciências Biomédicas Abel Salazar w Porto). Ukończyła także studia podyplomowe z Translatoryki Medycznej na Uniwersytecie Gdańskim. Specjalizację z psychiatrii odbywała w Klinice Psychiatrii Dorosłych UCK w Gdańsku, zdobywając doświadczenie w leczeniu pełnego spektrum chorób i zaburzeń psychicznych. Tytuł specjalisty psychiatry uzyskała w 2022 r. Na bieżąco poszerza swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, wykładach i konferencjach. Szczególnie interesuje się tematyką zaburzeń neurorozwojowych, zwłaszcza ADHD dorosłych. W swojej praktyce stara się zajmować pacjentami całościowo, tzn. opiera się nie tylko na farmakoterapii, ale zwraca też uwagę na styl życia, zachęca do podjęcia psychoterapii (jeśli istnieją wskazania) czy nabywania nowych kompetencji do radzenia sobie z napotykanymi trudnościami.

Konsultuje pacjentów dorosłych zarówno w języku polskim, angielskim, jak i portugalskim. 

Patryk Dudarewicz

Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii

Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii, absolwent Gdańskiego UniwersytetuMedycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywa w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku, gdzie pracował m. in. na Oddziale Zaburzeń Afektywnych dla Osób Dorosłych oraz Oddziale Dziecięco – Młodzieżowym. Jest również pracownikiem Kliniki Psychiatrii Rozwojowej, Zaburzeń Psychotycznych oraz Wieku Podeszłego GUMed – prowadzi tam zajęcia dydaktyczne dla studentów medycyny z polski oraz z zagranicy.
Stale poszerza swoją wiedzę biorąc udział w licznych konferencjach naukowych oraz kursach, m.in. jako uczestnik Szkoły Młodych Psychiatrów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.Podczas pracy niezwykle istotne jest dla niego indywidualne podejście do każdego Pacjenta oraz prowadzenie terapii zgodnie z aktualną wiedzą medyczną.

Grzegorz Kuczyński

Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii

Lekarz w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z psychiatrii, absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Rok studiów spędził na Uniwersytecie w Kordobie w Hiszpanii. Doświadczenie zawodowe zdobywa w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim, gdzie ma styczność z całym przekrojem chorób i zaburzeń psychicznych. Pracuje również jako współbadacz w Centrum Badań Klinicznych Pi-House w Gdańsku, gdzie pacjenci mogą korzystać z dostępu do nowych metod farmakoterapii.
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem osób dorosłych. W kontakcie z Pacjentem ważna jest dla niego empatia oraz rzetelna psychoedukacja. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnych kursach i konferencjach naukowych. 

Łukasz Rożek

Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii

Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zawodowe początkowo zdobywał w Szpitalu Psychiatrycznym w Węgorzewie, pracując na Oddziale Ogólnopsychiatrycznym oraz w Izbie Przyjęć, konsultując stany nagłe, a także w Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia.

 
Obecnie pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku, gdzie realizuje szkolenie specjalizacyjne oraz w ośrodku leczenia uzależnień MONAR w Gaudynkach.
 
W swojej codziennej pracy kieruje się ogromną chęcią pomocy osobom w kryzysie psychicznym, dlatego też stawia na indywidualne oraz holistyczne podejście do każdego pacjenta. Cechuje go przyjazne nastawienie oraz cierpliwość.

 

Oferuje szeroki zakres diagnostyki, wsparcia, zapobiegania i leczenia psychiatrycznego skierowanego do pacjentów dorosłych, obejmujący:

  • zaburzenia nastroju (depresja, drażliwość, euforia, mania, choroba afektywna dwubiegunowa),  
  • zaburzenia lękowe/nerwicowe (napady lęku panicznego, natręctwa, ciągłe zamartwianie się, lęk uogólniony, fobie, dolegliwości psychosomatyczne), 
  • trudności adaptacyjne związane z ostrym lub przewlekłym stresem, wydarzeniami życiowymi, urazami psychicznymi, 
  • uzależnienia od alkoholu/leków/narkotyków
  • zaburzenia snu,
  • zaburzenia pamięci (choroba Alzheimera i inne otępienia),
  • problemy psychiczne wieku podeszłego (psychogeriatria), 
  • psychozy (zaburzenia urojeniowe, schizofrenia,
  • depresja psychotyczna, psychozy ponarkotykowe) 

Olga Genge

Specjalista psychiatra

Pracuje z pacjentami od 2016 roku. Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie psychiatrii odbywała w Klinice Chorób Psychicznych UCK w Gdańsku.
W pracy lekarza ceni sobie szczery kontakt
z pacjentem. Zależy jej na nawiązaniu przyjaznej i komfortowej dla obu stron relacji, bo tylko wtedy możliwe jest określenie prawidłowego planu diagnostyczno-terapeutycznego.
W leczeniu kieruje się wytycznymi EBM,
ale zawsze też stara się dopasować terapię
do potrzeb indywidualnych pacjenta. Uważa,
że psychoedukacja i psychoterapia
są integralnymi częściami leczenia psychiatrycznego, wspierającymi długofalowe efekty leczenia.
W CALMIE konsultuje osoby dorosłe.

Neurolog

Wioletta Żukowicz

specjalista neurolog

Lekarz neurolog. Studia medyczne ukończyła w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, z którym też związała swój rozwój naukowy oraz pracę zawodową aż do dziś. Złożyła Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w dziedzinie neurologii z najlepszym wynikiem w 2021 r. za co też została nagrodzona w Ministerstwie Zdrowia. Jako lekarz klinicysta na co dzień pracuje w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, gdzie współpracuje z doświadczonym zespołem lekarzy i stale poszerza zakres swojej wiedzy i umiejętności aktywnie uczestnicząc w licznych konferencjach. Obecnie kończy pracę doktorską oraz prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami Wydziału Lekarskiego.

W sposób szczególny specjalizuje się w stwardnieniu rozsianym i migrenie. Jest członkiem zespołu Oddziału Chorób Demielinizacyjnych UCK, a także zajmuje się leczeniem toksyną botulinową i przeciwciałami monoklonalnymi w migrenie przewlekłej.

Prowadzi także pacjentów z:

  • udarami mózgu,
  • bólami i zawrotami głowy,
  • chorobami kręgosłupa,
  • neuropatiami
  • padaczką

Przeprowadza zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej i wykonuje manewry repozycyjne w łagodnych położeniowych zawrotach głowy. Wystawia zaświadczenia lekarskie w zakresie medycyny pracy.

Z całą pewnością pacjenci mogą liczyć na jej rzetelność, dociekliwość i zaangażowanie w proces diagnostyczno-leczniczy. Konsultuje pacjentów dorosłych zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Psycholog | Psychoterapeuta

Aneta Kiwnik - Dahm

psycholog, psychoterapeuta

Doktor psychologii, specjalista psychologii klinicznej, certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych, zmagających się z różnymi trudnościami, specjalizuje się także w szeroko pojętej diagnostyce psychologicznej. Zajmuje się psychologią chorego somatycznie i psychologią zaburzeń psychicznych. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Ukończyła studia magisterskie i doktoranckie z psychologii w Uniwersytecie Gdańskim oraz 4-letnie szkolenie w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej USWPS w Sopocie.

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni oraz w Klinice Psychiatrii Dorosłych UCK, gdzie również pracuje. Pracuje także jako adiunkt w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Zdrowia USWPS w Sopocie.

Anna Korsak

psycholog, psychoterapeuta

Psycholog, Specjalista psychologii klinicznej, Certyfikowany Terapeuta poznawczo- behawioralny, Doktor nauk o zdrowiu. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

W swojej pracy terapetycznej w CALMIE zajmuje się psychoterapią indywidualną poznawczo-behawioralną osób dorosłych, zmagających się z zaburzeniami lękowymi, afektywnymi, także psychotycznymi. Prowadzi również psychoterapię grupową oraz warsztaty dotyczące radzenia sobie z zaburzeniami snu, lękowymi i afektywnymi. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Ukończyła studia licencjackie z pedagogiki – Edukacja Niepełnosprawnych Intelektualnie z Terapią Indywidualną (UG) w 2007r., magisterskie z psychologii (UG) w 2008r., podyplomowe (AMG) w 2009r., doktoranckie (GUMed) w 2016r. oraz 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne (SWPS) w 2012r. Doświadczenie zawodowe zdobywała m. in.  w Klinice Psychiatrii Dorosłych w UCK w Gdańsku. Pracuje również jako jako adiunkt na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, łącząc swoją pasję do ciągłego rozwoju jako psycholog i pracy dydaktyczno-naukowej.

Alicja Raczak

psycholog, psychoterapeuta

Psycholog, specjalista psychologii klinicznej, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny, Doktor Nauk o Zdrowiu.  Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. 

W CALMIE zajmuje się psychoterapią indywidualną osób dorosłych zmagających się z różnymi trudnościami natury psychicznej i emocjonalnej, wsparciem osób z chorobą afektywną dwubiegunową, zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi, zaburzeniami osobowości. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Ukończyła studia magisterskie i doktoranckie z psychologii w Uniwersytecie SWPS oraz 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Uniwersytecie SWPS z zakresu Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, szkolenie ramach Studium Pomocy Psychologicznej, studia podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej, a także szkolenia poruszające  zagadnienia dotyczące m.in. Mindfulness, radzenia sobie ze stresem, czy perfekcjonizmu.

Od wielu lat związana z Kliniką Psychiatrii Dorosłych UCK w Gdańsku. Pracuje także jako adiunkt w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, prowadzi zajęcia z obszaru psychologii klinicznej, diagnozy psychologicznej, radzenia sobie ze stresem, psychologii zdrowia i komunikacji interpersonalnej. Jest współautorem wielu publikacji naukowych.

Aleksandra Sadowska

psycholog, psychoterapeuta

Psycholog, terapeutka pracującą w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach, w trakcie procesu certyfikacji. Ukończyła studia na Uniwersytecie Gdańskim oraz kurs I i II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. W pracy terapeutycznej koncentruje się na zasobach i mocnych stronach klienta. Pomaga w poszukiwaniu najbardziej optymalnego rozwiązania dla sytuacji, w której dana osoba się znalazła. Wierzy w ludzi i ich potencjał, a w kontakcie z drugim człowiekiem stawia na partnerstwo, szacunek i podążanie za potrzebami klienta. Wspiera osoby w kryzysach psychicznych. W CALMIE prowadzi konsultacje indywidualne, rodzin oraz par.
Rozwija swoje umiejętności terapeutyczne biorąc udział w szkoleniach i konferencjach. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Doświadczenie zdobywała w poradni psychologicznej MSWiA w Gdańsku, w świetlicy środowiskowej dla dzieci i młodzieży emigrantów w Castiglione d.s. (Włochy), w Wydziale do Spraw Młodzieży w Urzędzie Miasta Turyn (Włochy). Aktualnie jako psycholog wspiera wolontariuszy z Polski i całej Europy realizujących działania społeczne w Gdyni.

Interesuje się psychologią międzykulturową, porozumieniem bez przemocy (NVC) i rodzicielstwem bliskości. Prywatnie jest mamą 2 dzieci, entuzjastką rodzinnych podróży, jogi i wycieczek rowerowych. Ceni sobie zwykłe, dobre życie w rytmie slow.

Sylwia Stecka - Nazaruk

psycholog, psychoterapeuta

Psycholog, psycholog dzieci i młodzieży, terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w procesie certyfikacji.

W CALMIE prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży. Wspiera osoby zmagające się z różnymi trudnościami natury psychicznej i emocjonalnej, zaburzeniami lękowymi, kryzysami życiowymi. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Ukończyła studia magisterskie z psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Kurs pierwszego i drugiego stopnia z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, a także szkolenia z zakresu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Posiada Certyfikat Specjalisty w zakresie Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie (Niebieska Linia), jest długoletnią Realizatorką Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, ukończyła Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego (Ośrodek INTRA). 

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, realizując liczne warsztaty i treningi w ramach programów aktywizacji zawodowej beneficjentów programów unijnych.

Zawodowo związana z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną i Liceum Ogólnokształcącym, gdzie zajmuje się konsultacjami i terapią indywidualną młodzieży, terapią rodzin, prowadzeniem warsztatów dla rodziców. 

Prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej, treningi asertywności, warsztaty rozwoju umiejętności wychowawczych oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Martyna Domańska

psycholog, psychoterapeuta

Specjalista psychologii klinicznej,  Psycholog, Psycholog dziecięco – młodzieżowy,  Terapeuta Psychodynamiczny, Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Psychodynamicznej Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

W CALMIE prowadzi psychoterapię indywidualną młodzieży oraz młodych dorosłych, diagnostykę dzieci i młodzieży, a także konsultacje dla rodziców. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Ukończyła studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym, studia doktoranckie na wydziale lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a także 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz studia podyplomowe z zakresu psychologii klinicznej, psychoonkologii oraz diagnozy neuropsychologicznej. Ukończyła szkolenia z zakresu neuropsychologii klinicznej, terapii dzieci i młodzieży oraz diagnostyki psychologicznej. 

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku oraz Fundacji Pankracy. Zawodowo związana z  Uniwersyteckim Centrum Klinicznym,  gdzie pracuje jako psycholog w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej, gdzie  zajmuje się wsparciem pacjentów oraz ich rodzin. Jest wykładowcą Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego z zakresu neuropsychologii oraz psychoonkologii dziecięcej, pracuje jako adiunkt w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku na kierunku Psychologia, gdzie prowadzi ćwiczenia oraz wykłady z zakresu psychologii klinicznej oraz diagnozy psychologicznej.



Rita Zaidan

psycholog, psychoterapeuta, seksuolog

Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta par, terapeuta terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. 

W CALMIE prowadzi: 

  • konsultacje seksuologiczne dla osób zmagających się z różnorakimi trudnościami dotyczącymi seksualności, zaburzeniami tożsamości płciowej, zaburzeniami seksualnymi; 
  • psychoterapię indywidualną osób dorosłych, zmagających się z trudnościami natury psychicznej i emocjonalnej, zaburzeniami lękowymi, kryzysami emocjonalnymi; a także 
  • psychoterapię par, wspierając w różnego rodzaju kryzysach w związku. 

W swojej praktyce klinicznej opiera się w głównej mierze na podejściu indywidualnym do każdego pacjenta, pracując w paradygmacie integracyjnym. Polega ono na połączeniu istniejących nurtów w celu dobrania adekwatnego podejścia do potrzeb pacjenta. Prowadzi swoich pacjentó przez proces terapeutyczny, pomagając zmienić perspektywę i odnaleźć nowe spojrzenie na rzeczywistość. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Absolwentka studiów magisterskich z psychologii klinicznej, studiów podyplomowych z zakresu Seksuologii, Queer Studies, szkoleń dotyczących Terapii Par, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, a także z zakresu mediacji i pomocy prawnej.

Swoją wiedzę zdobywała na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego na ścieżce psychologia kliniczna człowieka dorosłego, zaś doświadczenie podczas praktyk w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku, czy stażu w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Zajmuje się również prowadzeniem szkoleń dla klientów biznesowych z zakresu szeroko rozumianej branży HR oraz coachingiem indywidualnym. Swoją wiedzę weryfikuje w praktyce pracując również jako HR Area Manager.

Michał Kuchczyński

psycholog, psychoterapeuta

W CALMIE zajmuje się psychoterapią indywidualną osób dorosłych, zmagających się z różnymi trudnościami natury psychicznej i emocjonalnej, szczególnie zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi czy będącymi w  kryzysach. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Absolwent studiów magisterskich z psychologii  oraz studiów podyplomowych z Psychologii Klinicznej oraz w zakresie rozwoju umiejętności trenerskich. Trener Treningu Zastępowania Agresji. Doświadczenie zawodowe zdobywał  m.in. w ZOZ Sanatorium MSWiA w Sopocie, gdzie zajmuje się opieką psychologiczną nad pacjentami po incydentach kardiologicznych oraz rehabilitacją po COVIDową. Prowadzi także  warsztaty antystresowe m.in.  dla funkcjonariuszy Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej. Wykładowca Uniwersytetu SWPS, gdzie prowadzi zajęcia w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej, warsztatów na temat pracy z chorym kardiologicznie oraz pomocy psychologicznej.



Kamil Tomaszewski

psycholog, psychoterapeuta

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

W swojej pracy terapeutycznej zajmuje się psychoterapią indywidualną osób dorosłych, zmagających się z różnymi trudnościami natury psychicznej i emocjonalnej. Zainteresowania zawodowe dotyczą: zaburzeń lękowych, afektywnych, osobowości, uzależnień.  Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Tytuł magistra psychologii uzyskał na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, z którym jest zawodowo związany od 2016 roku. Prowadzi zajęcia z zakresu psychologii klinicznej i zdrowia: dynamikę procesów grupowych, wywiad psychologiczny, umiejętności psychologiczne, psychopatologię. Wspiera liczne projekty badawcze, wdrażając rozwiązania przyjazne dla nauki i pracując  nad własnym projektem doktoranckim. Ukończył studia z zakresu doradztwa zawodowego i job-coachingu. Prowadzi szkolenia z zakresu umiejętności miękkich. Ukończył szkolenia z zakresu terapii schematów, terapii samouszkodzeń, dialogu motywującego, kurs Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (MBCT). Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. Prof. Tadeusza Bilikiewicza, Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku, Centrum Integracja, Placówka Wsparcia Rodziny i Dziecka – Światłowcy.

Monika Gawrysiak

psycholog, psychoterapeuta

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji.

 

W CALMIE prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych, zmagających się z różnymi

trudnościami natury psychicznej i emocjonalnej, a szczególnie zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami pourazowymi i związanymi ze stresem, leczeniem bezsenności. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

 

Absolwentka studiów magisterskich z psychologii oraz pedagogiki, studiów podyplomowych z psychologii transportu. Ukończyła szkolenia z zakresu terapii dialektyczno-behawioralnej, a obecnie jest w trakcie szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Instytucie Poznawczym. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej.

Zawodowo związana z Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, gdzie

zajmuje się psychologią pracy i transportu oraz pracą z pacjentami w trakcie rehabilitacji

kardiologicznej. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu radzenia sobie ze stresem i umiejętności miękkich oraz warsztatów z seniorami.

Paulina Żabka

psychodietetyk, psychoterapeuta

Terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) w procesie certyfikacji,psychodietetyczka, pedagożka specjalna. Uczestniczka całościowego czteroletniegoszkolenia w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej, upoważniającego doubiegania się o certyfikat PTTPB. Członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Swoją pracę poddaje superwizji.
Promuje całościowe podejście do dbania o zdrowie psychiczne i fizyczne. Zajmuje siępsychologicznymi aspektami odżywiania. Pomaga wypracować zdrową relację z samymsobą i innymi, odkryć własne potrzeby i zasoby, by móc podążać w kierunku pełnego,satysfakcjonującego życia.
W CALMIE prowadzi konsultacje dla osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania(anoreksja, bulimia, napadowe objadanie się, ortoreksja), jedzeniem emocjonalnym orazinnymi specyficznymi zaburzeniami w obszarze jedzenia i odżywianiaPracuje z osobami z niestabilnym poczuciem własnej wartości, zaniżoną samooceną,nadmiernym perfekcjonizmem. Wspiera osoby doświadczające trudności natury psychicznej,trudności w regulacji emocji, myśli i zachowań. Pomaga osobom pragnącymi pogłębić swójrozwój osobisty i zadbać o siebie na wielu płaszczyznach.W swojej praktyce opiera się na indywidualnym podejściu, dlatego łączy różne nurty ipodejścia, by świadczyć pomoc dostosowaną do potrzeb i możliwości pacjenta.Autentyczność, empatia, zaangażowanie i poczucie humoru stanowią dla niej podstawępracy z drugim człowiekiem. Za szczególnie istotne uważa budowanie bezpiecznej, stabilnejrelacji z pacjentem opartej na zaangażowaniu i zrozumieniu.W swojej pracy wykorzystuje techniki Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Czerpietakże z metod pracy wywodzących się Terapii Poznawczo Behawioralnej (CBT).Szczególnie bliskie są jej techniki, tzw. trzeciej fali: terapii schematu, Terapii Akceptacji iZaangażowania (ACT) oraz techniki oparte na uważności.
Ukończyła studia magisterskie na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. MariiGrzegorzewskiej w Warszawie, Szkolenie z zakresu Terapii Skoncentrowanej naRozwiązaniach (I stopień) oraz studia podyplomowe z Psychodietetyki na UniwersytecieSWPS w Sopocie. Niezwykle ważny jest dla niej rozwój. Aktualnie poszerza swoją wiedzą iumiejętności w 4-letnim szkoleniu z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

Maja Trzeciak

psycholog, psychoterapeuta

Psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie szkolenia w ramach Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS.Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej w Legnicy i Gdyni, Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Ośrodku Pomocy Terapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, Środkowopomorskim Centrum Zdrowia Psychicznego w Koszalinie, Klubie Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Koszalinie, a także w szkołach podstawowych jako psycholog szkolny. Obecnie związana z Centrum Praw Kobiet w Gdańsku.
Ukończyła Studia Podyplomowe z Otwartego Dialogu w Sytuacji Kryzysu Psychicznego. Kwalifikacje zawodowe podnosi również poprzez systematyczne uczestnictwo w szkoleniach oraz konferencjach naukowych.W CALMIE prowadzi psychoterapię indywidualną dorosłych, a także indywidualne konsultacje psychologiczne. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Agnieszka Skrzecz-Wijatkowska

psycholog, psychoterapeuta

Psycholog, psychoterapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. W CALMIE zajmuje się terapią indywidualną osób dorosłych zmagających się z różnorodnymi trudnościami natury psychicznej i emocjonalnej. Pomaga osobom cierpiącym z powodu depresji, zaburzeń lękowych, żałoby, przeżywających kryzys po różnego rodzaju zdarzeniach traumatycznych, osobom którym nie układają się relacje osobiste, zawodowe lub po prostu chcącym coś zmienić w swoim życiu na lepsze. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Ukończyła studia magisterskie z Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz kurs pierwszego i drugiego stopnia z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, a także Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Doskonaliła swoją wiedzę i umiejętności w trakcie szkoleń m.in. z Interwencji Kryzysowej czy stażu klinicznego na Oddziale Leczenia Uzależnień od Alkoholu.

W swojej pracy opiera się na podejściu indywidualnym do każdego człowieka. Korzystając z paradygmatu integracyjnego, dobiera metody pracy do każdego klienta, koncentrując się na jego zasobach i mocnych stronach.

Od kilkunastu lat zawodowo związana jest ze służbami mundurowymi, gdzie zdobywaładoświadczenie zawodowe. Zajmuje się tam opieką psychologiczną oraz psychoedukacją, prowadząc szkolenia m.in. z zakresu profilaktyki zaburzeń psychicznych, umiejętności interpersonalnych oraz radzenia sobie ze stresem. Współpracowała również z Centrum Interwencji Kryzysowej.

Aleksandra Arciszewska-Leszczuk

neuropsycholog

Doktor nauk medycznych, specjalista psychologii klinicznej, neuropsycholog i pracownik naukowo-dydaktyczny. Na co dzień pracuje w Klinice Neurologii Dorosłych UCK w Gdańsku, a także w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Zdrowia Uniwersytetu SWPS w Sopocie. 
 
Interesuje się diagnostyką różnicową otępień oraz zaburzeniami neuropsychiatrycznymi (w tym diagnozą funkcji poznawczych u osób z rozpoznaniem przewlekłych zaburzeń psychicznych). Wykonuje kompleksową diagnostykę neuropsychologiczną (badanie pamięci, uwagi, funkcji językowych, funkcji wzrokowo-przestrzennych, funkcji wykonawczych) oraz diagnozę osobowości. Prowadzi psychoedukację.
 
Doświadczenie zawodowe zdobywała w wielu państwowych ośrodkach medycznych w Krakowie (w tym Szpital Uniwersytecki oraz Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego). Pracowała jako psycholog-diagnosta także w placówkach prywatnych (Centrum Dobrej Terapii w  Krakowie, Centrum Psychoterapii i Seksuologii Empatia w Krakowie oraz Neurologia Krakowska).

psychoterapeutka

Nieważne, ile człowiek ma lat, ile potrafi powiedzieć lub nazwać, słuchanie go i obserwowanie
w akceptacji jego uczuć, bez oceniania czynów, słów i myśli, jest moją życiową drogą. Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz jestem w trakcie certyfikacji
i szkolenia w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej USWPS w Sopocie. Prowadzę terapię indywidualną dzieci, młodzieży i osób dorosłych, zmagających się z różnego rodzaju kryzysami, trudnościami emocjonalnymi, somatycznymi
oraz psychicznymi.
 
Zajmuję się diagnostyką psychologiczną,
a także prowadzę konsultacje, grupy terapeutyczne
i warsztaty. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Uważam, że doświadczenie wspiera wybraną przeze mnie drogę. Zdobywałam
je w szeregu instytucji, pracując z osobami
ze spektrum autyzmu, ADHD, w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, przedszkolach
i szkołach oraz w Klinice Psychiatrii Dorosłych UCK, gdzie również na co dzień pracuję.

KLINIKA CALMA